2023 Yılı Buluşma Toplantısı Düzenledik

Avrupa Birliği’nin mali desteği ile kurulan ve sekretaryasını Kentimiz İzmir Derneği’nin sürdürdüğü İzmir Kültürel Miras Platformu’nun, bu yılki buluşma toplantısını gerçekleştirdik.

Platform merkezinde düzenlediğimiz toplantıda, platformun gelecek dönem faaliyetlerine ve 2023 Yılı İzleme Raporu aracılığıyla karar vericilerin gündemine öncelikli olarak alınması gereken konulara odaklandık.

Buluşma toplantısının ilk yarısında, platform üyeleri ile bir araya gelerek platformun gelecek dönemine ilişkin strateji ve hedeflere dair hazırlık çalışmasını sürdürdük. Bu döneme ait kararlar alarak, platformun gelecek dönemdeki yol haritasını çizdik. 

Platform, geçtiğimiz yıl İzmir’in yok olma tehlikesi altında olan kültürel mirasına yönelik “2022 Yılı İzleme Raporu” hazırlayarak ilgili kurumlara sunmuştu. Bu bağlamda toplantının ikinci yarısında, 2023 Yılı İzleme Raporu hazırlıklarını ele aldık. Raporun kapsamlı ve etkili bir şekilde hazırlanması için akademisyen ve kültürel miras profesyonellerinin görüşlerini bu toplantı ile aldık.

2022 yılı İzleme Raporunu bu bağlantıdan inceleyebilirsiniz: https://www.kulturelmiras.org/yillik-izleme-raporu/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sorumluluk Reddi

Bu yayın Avrupa Birliği'nin maddi desteği ile hazırlanmıştır. İçerik tamamıyla Kentimiz İzmir Derneği ve proje eş faydalanıcısı kuruluşların sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliği'nin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.

© 2024 Kentimiz İzmir Derneği Tüm Hakları Saklıdır.